Kontakt os


DANBRED P/S

Hovedkontor
Lyskær 3EF, 1st floor
DK-2730 Herlev
CVR/VAT 37634328

+45 3841 0141
danbred@danbred.com


Afd. i Vejen:
Drejervej 7
DK-6600 Vejen

Kundeservice: +45 3841 0146
Partnerservice: +45 4488 1188

Telefonerne er åbne mellem 8.00 – 16.00, alle hverdage.

Danske leverandører


Africa

South Africa

DanBred Africa (Pty) Ltd.

Stone House, 510 Makou Street, Monument Park, 0181 Pretoria, Gauten Province, South Africa
Email: support@danbred.co.za
Contact: Jurgens Reynders
Phone: +27 844387770
Email: reyndersjurgens@gmail.com

America

Argentina

Genetica Porcina Danesa S.A

Paraguay 523, 1057 Buenos Aires, Argentina
Contact: Juan Martin Ospital
Phone: +54 91130881042
Email: jmospital@gpdan.com

Brazil

DB-Brazil

Av. JK, 2094, CEP 38706-000, Patos de Minas, Minas Gerais, Brazil
Contact: Vladimir Fortes
Phone: +55 (34) 38182500
Email: vladimir.fortes@db.agr.br

Colombia

CIPA S.A.

Carrera 49a #23-45, Bello, Medellín, Antioquia, Colombia
Contact: Juan Camilo Uribe
Email: juan.uribe@cipa.com.co

Mexico

DBI Mex S.A De C.V

Calle Mayo 1128 Ote Int 10, 85010 Ciudad Obregón, Sonora, México
Contact: José Luis Fernandez Lopez
Phone: +52 1(999)1056831
Email: Jose.fernandez@grupoisa.com


Asia

China

DANAG AGRITECH CONSULTING (ZHENGZHOU) CO,. LTD.

Room 812, Clam Tower, CBD Business Outer Ring Road 18, Zhengdong New District, Zhengzhou 450000, China
Email: info@danagintl.com
Contact: Bill Wang
Phone: +86 19939904131

DanYu Trading Ltd.

Wenzhou World Trade Center Building, Xiyuan South Road, 222.200 Lianyungang City, Guanyun County, China
Email: info@danyu.asia
Contact: Yang Yu
Phone: +86 51888689
Email: jya@danyu.asia

Japan

Cimco Co. Ltd.

2-35-13 Kameido, Shinei Bldg. 7f, 136-00071 Koto-ku, Tokyo, Japan
Contact: Tamotsu Suzuki

South Korea

Dong-A Tech Co., Ltd.

Section 101, Room 2002, 1116-3 Ingye-dong, 442-835 Suwon City, Gyeonggi-do Province, South Korea

Europe

Belgium

DanaPig BVBA

Ieperstraat 213A, 8940 Geluwe, Belgium
Email: info@danapig.be
Contact: Piet Mestdagh
Phone: +32 495290941
Email: piet@danapig.be

Czech Republic

Rosgaard A/S, PRAGUE

118 01 Praha 1, Malá Strana, Czech Republic
Contact: Jan Lund Hansen
Phone: +45 30177154
Email: jan@rosgaardas.dk

Denmark

DanBred – Head Office

Lyskær 3EF, 1st floor, 2730 Herlev, Denmark
Email: danbred@danbred.com
Phone: +45 38410141

DanBred – Branch Office

Drejervej 7, 6600 Vejen, Denmark
Email: danbred@danbred.com
Phone: +45 38410141

France

DanBred France

Parc technologique du Zoopole, Bâtiment Keraia D, 17 Rue du Sabot, 22440 Ploufragan, France
Email: danbredfrance@danbred.com
Contact: Philippe Chupin
Phone: +33 296932163
Email: pch@danbred.com

Germany

Agrar & Energie Bosch 

Schloßstraße 10, 73497 Tannhausen, Germany
Email: info@ae-bosch.de
Contact: Judith Krauss
Phone: +49 (0) 79642147
Email: jb@ae-bosch.de

DanSau GmbH

Telbraker Straße 23 b, 49377 Vechta, Germany
Email: info@dansau.de
Contact: Bernd Neteler
Phone: +49 044419142180
Email: bernd@dansau.de

Detert Zuchttiere GmbH

Brinkerhook 16, 48599 Gronau-Epe, Germany
Email: info@detert-zuchttiere.de
Contact: Carl-Josef Detert
Phone: +49 256590712
Email: cj@detert-zuchttiere.de

Fenker & Hellebusch GmbH

Oppenweher Str. 47, 49419 Wagenfeld, Germany
Email: info@fenker-hellebusch.de
Contact: Jörg Bregenzer
Phone: +49 05444998025
Email: bregenzer@ewetel.net

ZVNG eG

Rendsburger Str. 178, 24537 Neumünster, Germany
Email: info@znvg.de
Contact: Achim Muenster
Phone: +49 043219936
Email: muenster@znvg.de

Greece

Hellas Farm Breeding A.E

Amotopos Artas, 48200 Filippiada, Greece
Contact: Iatrou Vasilis
Phone: +306944550330
Email: viatrou@otenet.gr

Hungary

Danfarm Kft.

H-5932 Gádoros, Tanya 1, Hungary
Email: ak@dan-farm.hu
Contact: Attila Kokosi
Phone: +36 706375559

Italy

DanBred/BST Soluzioni SRL

Viale della Vittoria 14 B, 31044 Montebelluna, Treviso, Italien
Contact: Roberto De Pol
Phone: +39 0243605520
Email: depol@mlomediazioni.it

Porktrade Group SRL

Via Sorelle Girelli 3, 25020 Poncarale, Brescia, Italy
Email: porktradegroupsrl@gmail.com
Phone: +39 (348) 2428108

Rosgaard A/S

Via Sorelle Girelli 3, 25020 Poncarale, Brescia, Italy
Email: info@rosgaardas.dk
Contact: Lars Rosgaard
Phone: +45 87251070
Email: lars@rosgaardas.dk

Netherlands

DanBred B.V.

Houtsestraat 9a, 5492 TM Sint-Oedenrode, Netherlands
Email: adminnl@danbred.com
Contact: Stefan Derks
Phone: +31 413479640
Email: sd@danbred.com

Poland

DanBred Sp. z o.o. Sp. k.

Ul. Konarskiego 2A, 86-320 Łasin, Poland
Contact: Rafał Klepczyński
Phone: +48 513145102
Email: rafal.klepczynski@danbred.pl

Portugal

Soc. Agr. De Vale Henriques, S.A

Casais dos Britos, Apartado 48, 2054-909 Azambuja, Portugal
Contact: Jose Maria Lopes Cardoso
Phone: +351 910004819
Email: josemarialc@valehenriques.pt

Romania

DanBred Arges SRL

Sos. Pitesti, 35, 117660 Com. Slobozia, Arges, Romania
Email: danbred.arges@danbred.ro
Contact: Ionel Chiriac
Phone: +40 (735)557700
Email: ionel.chiriac@danbred.ro

Spain

DanBred Spain

Avinguda de Cerdanyola, 79-81, 1 planta, Oficina 10, 08172 Sant Cugat del Vallès, Spain
Contact: Xavier Villarroya
Phone: +34 934177606
Email: javier.villarroya@danbred.net

Sweden

Svenska Köttföretagen

Vasagatan 29, 541 31 Skövde, Sweden
Email: info@kottforetagen.se
Contact: Linda Lundberg
Phone: +46 0500483065
Email: linda.lundberg@kottforetagen.se

Ukraine

Vilomix Ukraine

Putyatynskiy sq. 2, 10002 Zhytomyr, Ukraine
Contact: Serhiy Budko
Phone: +380964159233
Email: sebu@vilomix.dk

United Kingdom

Elite Sires Ltd. GB

Old Station Yard Murton Lane, Murton, York, YO19 5UF, United Kingdom
Contact: Richard Bull
Phone: +44 2870351730
Email: richard.bull@taurusconcepts.co.uk

Elite Sires Ltd.

40 Glenleary Rd, Coleraine BT51 3QY, United Kingdom
Email: elitesiresltd@btconnect.com
Contact: Alan Shepard
Phone: +44 7802806668

Klasse AI

Hill Farm House, Redlingfield Rd, Stradbroke, Eye, Suffolk IP21 5NB, United Kingdom
Email: rattlerow@rattlerow.co.uk
Phone: +44 (0) 1379384304

Nyt fra og om Danbred



Se Flere

Kontakt DanBred

Vi kan hjælpe med overgangen til DanBred genetik, leverancer, transport etc. Book en tid, så ringer vi når det passer dig.


Book en tid eller et møde nu